U srcu doline, u mjestu Jurandvor, nastala je Bašćanska ploča, prvi dokument hrvatske državnosti uklesan glagoljicom u kamenu.
Predstava Ploča od školjaka nastala je na temelju usmene predaje o posjeti hrvatskog kralja Zvonimira s njegovom svitom, opatiji Sv. Lucije u Jurandvoru.
Od 2017. do 2018. godine održavani su godišnji susreti likovnih stvaratelja iz cijele Hrvatske.
U suradnji sa Župom Baška i uz pomoć brojnih donacija stanovnika i lokalnih poduzetnika, uredio se 2007. godine stari kaštelanski trg ispred crkve sv. Ivana.
Uređenje zvonika i galerije u crkvi sv. Ivana. Najvažniji cilj projekta bio je očuvanje i konzervacijapostojećeg zvona koje zbog oštećenja i starosti više nije moglo biti ufunkciji.
Manifestacija tradicijskog zvonjenja na crkvenim zvonimaKampananje je svečano zvonjenje udaranjem klatna ili batom o zvona koja pritom miruju.
Nakon što je dobilo donaciju gospodina Vinka Dorčića (autentični namještaj iz 1911. godine) Društvo Sinjali donijelo je odluku o osnivanju etnografske zbirke, te je pronašlo adekvatan prostor – staru kuću s dvije prostorije i sanitarnim čvorom u starom dijelu Baške, na lokaciji „Funtana“, koja je bila u vlasništvu pokojne Mičeline Desantić.
Kreativne ekološke radionice za djecu.
Kreativne i ekološke radionice privukle su velik broj djece, pa su u veljači 2008. godine počeli djelovati „Mali Sinjali“.
Povijesni prikaz dolaska prvih turista
U režiji članice društva, Sanje Dorčić - Pege, na Dan općine Baška, 24.06.2008., prvi put je izveden veliki prikaz života i ljudi iz prošlosti, ovoga puta povodom stogodišnjice bašćanskog kupališta i turizma u Baški. Pred brojnim posjetiteljima „oživjeli“ su dr. Emil Geistlich, dr. Zdenka Čermakova i brojni drugi suvremenici s početka dvadesetog stoljeća.
Prikaz tipičnog otočnog vrta i okućnice. U travnju 2015. otvoren je i prezentiran Bodulski vrt, koji je nastao na okućnici Blandine i Ante Marković.